Hakkımızda

Keremler Çiftliği; Uşak’da bir aile çiftliği olarak kuruldu. İlk amacımız ailemiz için her türlü kimyasaldan arınmış, doğal ürünler yetiştirmekti. Fakat eşe dosta hediye ettiğimiz ürünler beğenilip, kalitesi onaylanınca bu doğallıktan daha fazla kişinin faydalanması için çiftliğimizi büyütme kararı aldık ve doğal ürünler yolunda ilk adımımızı attık.

WP_20140919_004

Şuan için tarıma açık 160.000 metrekarelik alanımız var. Bu alanın 32.500 metrekaresini çiftliğimizin ilk bölümü için ayırdık. Her zaman takip ettiğimiz “Doğal ürün, ömrünüze ömür katar” düsturundan ödün vermemek için hiçbir şekilde üretimimize hile karıştırmadık ve aynı anlayışla devam ediyoruz.
Çiftliğimizde doğal köy yumurtası, günlük doğal inek sütü sağımı ve isteğe bağlı köy tavuğu kesimi yapmaktayız ve ürünlerimizi Uşak merkez ve çevre ilçelerinde alıcılarıyla buluşturmaktayız.

Çiftliğimizin Yapım Aşaması

Doğal Köy Yumurtası Üretimi

Çiftliğimizde toplam 1200 adet tavuk bulunmaktadır. Bu tavuklar ilk yerli Türk ırkı olan siyah Atakes ırkı tavuklardan oluşmaktadır. Günde yaklaşık 800 adet yumurta alınan çiftliğimizde tavuklarımız ortalama 36 saatte bir yumurtlayarak doğal dengelerini devam ettirirler. Yumurtlama işlemine hiçbir şekilde müdahale yapılmamaktadır ve tavuklar istediği zaman yumurtlama özgürlüğüne sahiptirler.

Çiftliğimizdeki tavuklar siyah renkli yerli köy tavuğu ırkından olup yumurtaları krem renklidir. Çoğu insan tarafından yanlış bilinenin aksine gerçek köy yumurtası sarı renkli değil her renkte olabilir. Yumurta rengi tavuğun cinsine ve rengine göre değişir. Ayrıca yumurtayı doğal yapan rengi değil tavukların nasıl yetiştirilip beslendiğidir.

Günlük Doğal İnek Sütü

urlTavukların yanında 30 adet büyükbaş hayvanımızdan günlük taze süt sağımı da yapmaktayız. Tüm hayvanlarımız gibi ineklerimiz de yerli ırklardan seçilmiş olup süt üretimini artırmak için hiçbir kimyasal ve fiziksel müdahaleye maruz kalmamaktadır. İneklerimizi bahar ve yaz aylarında çayırlarda otlatır, kış aylarında ise kurutulmuş ot ve hububat ile besleriz. Suni yem, kimyasal maddeler, ilaçlar ve GDO’lu ürünlerin çiftliğimize girmesine hiçbir şekilde izin vermeyiz.

Hakiki Köy Tavuğu Kesimi

İsteyen müşterilerimize paket halinde kesilmiş köy tavuğu da sunabilmekteyiz. Yerli ırklardan ve doğal olarak beslenmiş tavukları, makinelerden uzak, tamamen elde kesip paketleyerek müşterilerimize teslim etmekteyiz.

Sizler de doğal ürünlerin farkına varmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Ürünlerimizi nasıl temin edeceğinizi öğrenmek veya çiftliğimizi ziyaret edip olayları yerinde görmek için iletişim formumuzu doldurun veya bize telefon edin.

Sagılarımla, Ömür BULUT

İLETİŞİM SAYFASINA GİT..